DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19386071,97%
İstanbul
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bosphorus Film Lab   Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu

Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu

ABONE OL
Ekim 14, 2022 17:10
Bosphorus Film Lab   Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab kapsamında yer alacak projeler ve jüri üyeleri açıklandı.

 

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 21-28 Ekim tarihleri arasında 10’uncu kez düzenlenecekBoğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’in “Pitching Platformu” ve “Work in Progress”da 8’er proje ve “First Cut Lab”da ise 2 proje yer alacak.

 

Pitching Platformu’nda Bu Yıl 8 Proje Yarışıyor

Pitching Platformu’nda yer alan projeleri bu yıl İsrail Film Fonu Film Geliştirme Direktörü Avital Bekerman,TRT Sinema Müdürü Faruk Güven ile Norveç Uluslararası Film Festivali'nin film pazarı New Nordic Films Direktörü Gyda Velvin Myklebust değerlendirecek.

Platformda yer alan projelerden birine TRT Ortak Yapım Ödülü verilirken; bir proje de Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü’nün sahibi olacak.

 

Work in Progress’da da Bu Yıl 8 Proje Yarışıyor

Bu yıl Work in Progress’da yarışacak 8 projeyi Intramovies Uluslararası Satış Pazarlama Müdürü ve Alım Sorumlusu Geremia Biagiotti, CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü Serdar Can ile Damned Films’in kurucusu dağıtımcı ve yapımcı Yohann Cornu değerlendirecek.

 

Work in Progress kapsamında yer alan projeler T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ve CGV Mars Dağıtım Ödülü’nün sahibi olmak için sunumlarını gerçekleştirecek.

 

First Cut Lab’a Seçilen 2 Proje Belli Oldu

Kurgu aşamasındaki uzun metraj film projelerinin danışmanlar eşliğinde uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan kurgu atölyesi First Cut Lab’ın Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek. First Cut Lab’ın Türkiye ayağına başvuran kurgu aşamasındaki projelerden seçilen iki filmin yapımcısı ve yönetmeni, uluslararası film uzmanları ile birlikte özel bir atölyeye katılacak ve uzmanlardan danışmanlık hizmeti alacak.

 

First Cut Lab’ın ekibinde; Spectre: Sanity, Madness & The Family Yatırımlar ve Uluslararası Ortak Yapımlar Başkanı, yapımcı Céline Dornier; Square Eyes kurucusu, festival stratejisti ve satış sorumlusu Wouter Jansen; Locarno Uluslararası Film Festivali Open Doors’un Yetenek Geliştirme Müdürü Zsuzsi Bánkuti; EFA ödüllü film editörü ve Polonya Editörler Birliği (PSM), Polonya Film Akademisi (PAF) ve Avrupa Film Akademisi (EFA) üyesi Agnieszka Glińska; Ukrayna Film Akademisi üyesi, yapımcı Natalia Libet ile uluslararası projelerin içerik danışmanı Wim Vanacker yer alıyor.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı ile gerçekleşecek “10. Boğaziçi Film Festivali” ile ilgili tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere bogazicifilmfestivali ve festivalin resmî sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

 

Pitching Platformu’nda Yarışacak Projeler

 

Benim Mutlu Ailem

Yönetmen: Alkım Özmen/ Yapımcı: Samet Hamiş

 

Hacer

Yönetmen: Yeşim Tonbaz / Yapımcı: Yeşim Aktaş

 

Hasan

Yönetmen: Hasan Serin / Yapımcı: Önder Önsal

 

İskeletin Türküsü

Yönetmen: Murat Uğurlu  / Yapımcı: Büke Akşehirli

 

Jackson Kara Orkestrası

Yönetmen: Halit Eke / Yapımcı: Halit Eke

 

Rüzgarla Beraber

Yönetmen: Ömer Sami Ciminli / Yapımcı: Yelin McKay

 

Saçma

Yönetmen – Yapımcı: Fatih Özcan

 

Toprağın Tuzu

Yönetmen: Murat Eroğlu / Yapımcı: Baran Mayda

 

Work in Progress Kategorisinde Yer Alan Projeler

 

8×8

Yönetmen: Kıvanç Sezer

Yapımcı: Kıvanç Sezer, Emin Akpınar, Kaan Korkmaz, Hatip Karabudak

 

Balık Kırgını

Yönetmen: Baran Gündüzalp / Yapımcı: Deniz Yeşilgün

 

Bildiğin Gibi Değil

Yönetmen – Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu

 

Güneşin Altında Yeni Bir Şey Yok

Yönetmen: Murad Zaloğlu / Yapımcı: Halil Kardaş

 

Kayıtsız

Yönetmen: Özlem Çıngırlar / Yapımcı: Cemal Çıngırlar

 

Umut

Yönetmen: Orhan İnce / Yapımcı: Burak Kanısıcak 

 

Uzaylılar

Yönetmen: Aydın Ketenağ / Yapımcı: Bilal Bağcı

 

Yüzleşme

Yönetmen: Filiz Kuka / Yapımcı: Seçkin Akyıldız

 

First Cut Lab Projeleri

Tavşan İmparatorluğu

Yönetmen: Seyfettin Tokmak / Yapımcı: Zeynep Koray

 

Tereddüt Çizgisi

Yönetmen: Selman Nacar / Yapımcı: Diloy Gülün – Burak Çevik

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.